W tym artykule pokażę Ci dlaczego warto kupować w naszej firmie. Dowiesz się dlaczego kupowanie automatyki w internecie grozi brakiem gwarancji oraz wysokimi cenami montażu.

Spotykając się z setkami klientów, rozmawiając z osobami które dopiero wchodzą w Świat automatyki bramowej, często spotykam się z kilkoma stwierdzeniami:
"Ale u Pana jest drogo! Ja w internecie znalazłem to za połowę ceny!",
"A nie ma Pan czegoś tańszego z Chin?"
 Już wyjaśniam skąd biorą się takie pytania.
 Od początku naszej działalności pracujemy tylko z automatyką produkcji włoskiej.
Dlaczego?
Ponieważ pracujemy z w/w automatyką od wielu lat i możemy śmiało powiedzieć, że technologia włoska w tej dziedzinie jest zaskakująco dobra. Nie ma co ukrywać - każda marka napotyka na swojej drodze awarie (mniejsze czy większe) ale z doświadczenia wiemy, że Włosi "słuchają tłumu" i dość szybko poprawiają elementy i technologie byś to właśnie Ty drogi użytkowniku był zadowolony jeszcze długo po zakończeniu gwarancji.
W internecie za pół ceny?
Jasne, że tak ;) tylko sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że w tanich urządzeniach jest dużo gorsze wykonanie podzespołów. Już podaję przykład. Wyobraźmy sobie, że kupujemy automat do bramy przesuwnej produkcji chińskiej (bo przecież taniej ;D ) i wszystko fajnie, wszystko pięknie.... ale tylko do czasu pierwszej usterki. Niestety czas takiej eksploatacji, takiego urządzenia nie jest zbyt długi. Powiedzmy, że wewnątrz automatu znajduje się plastikowa zębatka która, np. pękła po pół roku. I co teraz?! ... no pewnie, że dzwonimy do osoby, która nam to coś zamontowała. Ale od montera usłyszymy tylko jedno (o ile odbierze ;D) "mogę przyjechać i naprawić ale to będzie kosztowało XXXX zł bo gwarancji na to nie ma" a że to tanie, to i nowe części zostaną wsadzone również z kiepskiego materiału co po pewnym czasie znów doprowadza do powtórki z historii i telefonu do montera.
No dobrze. Zostawmy już jakość wykonania. Przejdźmy do montażu urządzeń "tanich". Jak wszyscy wiemy, każdy instalator / monter współpracuje z różnymi firmami. I to nie bez powodu - ale o tym później ;)
Montaż tanich urządzeń to spore utrudnienie w życiu montera. I tu nie chodzi o jakość wykonania czy montaż... Tu chodzi tylko i wyłącznie o klienta. Spore grono ludzi nie potrafi zrozumieć tego, że naprawa czegoś za np. 1500zł będzie kosztowała 800zł. I do gry wkraczają nerwy, pretensje i zwalanie winy na tego kto to zamontował. Niestety mało kto jest świadom tego co kupuje i jakie to niesie za sobą konsekwencje. Dlatego często rzucam zdanie "chytry dwa razy traci". Sam wolę zapłacić za coś więcej niż później wydać pieniądze na np. naprawę. Wspomnę tu od razu o również ważnej kwestii. Pamiętajcie, że kupując tańszy automat (np. z internetu) czujecie się wygrani do momentu gdy usłyszycie kwotę za montaż i uruchomienie waszej zdobyczy. Często jest tak, że koszt montażu przewyższa cenę zakupu automatu (z czym już nie raz się spotkałem), wtedy mina klienta jest bezcenna ;)
Ale u Pana jest drogo!
I tu wrócę do współpracy z konkretnymi firmami. Ceny są jakie są - dla jednych za wysokie, dla innych do zaakceptowania a jeszcze dla innych bez znaczenia - ma działać. Nasza współpraca z pewnymi firmami nie opiera się wyłącznie na skasowaniu klienta jak najdrożej i unikania go po jakiejkolwiek awarii. My, sprzedając produkt klientowi jesteśmy pewni, że produkty od naszych firm spełnią Wasze oczekiwania. A nawet w przypadku usterki (bądźmy szczerzy - ludzie się psują, więc maszyny też mają prawo) jesteśmy pewni, że nasz klient ma GWARANCJĘ, która ratuje go przed różnej wysokości opłatami. Do tego dochodzą jeszcze regularne przeglądy, które - i tu mogę śmiało powiedzieć - wydłużają żywotność Waszych urządzeń. No i cena - wyższa. Ale zdecydowanie przekłada się na jakość wykonania podzespołów jak i czasu eksploatacji urządzenia.
Podsumowując...
Jeżeli planujesz zakup automatyki nie oszczędzaj na rzeczy od której będziesz wymagał niezawodności, bo łatwo jest wydać mniej na automat do bramy a po chwili biegać w deszczu żeby otworzyć bramę samemu.